Що робити з «розбитими вікнами»?!

Фото: 

Привіт, любі друзі!Сьогодні хочу поговорити про особливу корисну звичку! А саме…

ЗВИЧКА «ЧИНИТИ РОЗБИТІ ВІКНА»!

 Трохи історії …

Тео́рія розби́тих ві́кон — теорія, яку сформулювали Джеймс Квінн Вілсон і Джордж Келлінґ у 1982 році. Відповідно до цієї теорії, якщо хтось розбив скло в будинку і ніхто не вставив нове, то незабаром жодного цілого вікна в цьому будинку не залишиться, а потім почнеться мародерство. Іншими словами, явні ознаки безладу і недотримання людьми прийнятих норм поведінки провокують оточення теж забути про правила.

    Хтось сумнівався в цій теорії, але життя її підтвержувало!

 Секрет у поведінковій психології мас. Якщо люди бачать, що інші особи порушують правила і їм це сходить з рук, то вони вважають, що можуть діяти так само.

    Тобто якщо на вашому подвір’ї хтось насмітив, а двірник цього не прибрав, то швидко знайдуться ті, хто також не донесе непотребу до смітника. Якщо ж на тротуарі припарковано кілька автомобілів, то точно знайдуться й інші водії, які забажають залишили там і своє авто — звісно ж, «на 5 хвилин».

     І так, формуємо звичку «ЧИНИТИ РОЗБИТІ ВІКНА». Регулярність формування звички-кожен день! В будь який час!

      В даному випадку «розбиті вікна» беремо в лапки, бо я маю на увазі не вікна в Вашому домі, дай Боже, що вони були цілі в важкі воєнні часи. В данному випадку «розбиті вікна» - це певні зміни, які руйнують гармонію, комфорт, красу і створюють атмосферу, що приводить до стресу.

 «РОЗБИТИМИ ВІКНАМИ» можуть бути:

  • Безлад на робочому місці;
  • Неприбрана постіль;
  • Непомитий посуд;
  • Безлад в листуванні, документах тощо;
  • Безлад в компі та на його робочому столі;
  • Переповнене відро для сміття;
  • Безлад в шафі для одягу;
  • Нечищене взуття;
  • Безлад в сумці, портфелі, рюкзаку;
  • Безлад в кімнаті, аудиторії тощо;

Іноді нам здається, що це дрібниці. Але саме  ці дрібниці швидко перетворюються в завали. В результаті таких завалів Ви приходите у стан дисгармонії, стресу, негативу, депресії. Сформуйте звичку витрачати кожного дня 15-20 хвилин вранці або  ввечері на  «РЕМОНТ РОЗБИТИХ ВІКОН». Зручно з ранку, почніть день з  позитиву! Зручно ввечері підтягнути хвости, будь- ласка! Нехай з цього понеділка в Вашому графіку буде невелика кількість часу, щоб чинити  саме Ваші «розбиті вікна»!

   Саме Ви можете створити позитивне оточення, яке має впив на Вас та людей, які поруч! Нехай Ваші вікна будуть красивими, світлими, відкритими до нових перемог, щастя та любові!

    З повагою та любов’ю, Ваш психолог, Любов Фурса.