Круглий стіл «Відлуння Чорнобиля: нові виклики та загрози» з міжнародною участю присвячений 37-м роковинам Чорнобильської трагедії

… Чорнобиль не має минулого часу

Василь СІНЬ

26 квітня 2023 року кандидат економічних наук, член-кореспондент Міжнародної академії освіти і науки, заступник директора з навчальної роботи Ігор ЯРОВИЙ та голова циклової комісії філологічних дисциплін Ірина МАТЮШКО взяли участь у роботі Круглого столу «Відлуння Чорнобиля: нові виклики та загрози» з міжнародною участю присвячений 37-м роковинам Чорнобильської трагедії.

Чорнобиль – це не лише техногенна катастрофа, а і трагедія людства, вплив якої відчутний особливо сьогодні в умовах російсько-української війни, коли ворог зазіхає не тільки на нашу свободу, але і погрожує атомним катаклізмом всьому світу.

Проблематика круглого столу:

• наслідки аварії на Чорнобильській атомній станції;
  • подолання наслідків радіаційного забруднення в агросфері України;
  • оптимізація харчування населення, яке проживає в регіонах, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС;
  • оцінка потенційного опромінення населення у разі радіаційної загрози;
  • російсько-українська війна: фактори радіаційного забруднення;
  • проблеми захисту прав учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілого населення України;
  • сучасні проблеми радіобіології.

Організатори:

• ГО «Національна академія наук вищої освіти України»;
  • Український державний університет імені Михайла Драгоманова;
  • ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка НАМН України»
  • ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України»;
  • ВГОІ «Союз Чорнобиль України»;
  • ГО «Міжнародна академія освіти і науки»;
  • ГО «Асоціація психотерапевтів і психоаналітиків України».