БОРИСУ ГРІНЧЕНКУ – 160 років

9 грудня, в день народження Великого вчителя, письменника, книговидавця, просвітянина, словникаря Бориса Дмитровича Грінченка в Національному музеї літератури України відбувся творчий вечір «Борис Грінченко 160», який відвідали і викладачі-філологи нашого коледжу Роман і Людмила ТКАЧЕНКИ. Студенти групи 577-М-1 також взяли участь у цьому заході.

Захід було організовано Київським міським об’єднанням ВУТ «Просвіта» імені Т. Шевченка. У цій «мистецькій академії» взяли участь викладачі-дослідники творчості Грінченка, науковці, актори, мистецтвознавці, бібліотекарі, скрипалі. Цікавим було вперше побачити прикрашену косівським орнаментом вишиванку письменника, яку відтворено за фото із приватного архіву Тарновських, рукописний бібліографічний опис книгозбірні Грінченків, зроблений дружиною письменника Марією Загірньою. Вірші Бориса Грінченка читав відомий актор Кирило Булкін. Насамкінець присутні почули пісні на слова Грінченка у виконанні бандуриста Тараса Яницького і кобзаря, лауреата Шевченківської премії Тараса Компаніченка у складі гурту «Хорея козацька». Такі заходи надихають популяризувати серед студентства нашу культуру.